اخبار و گزارشات از  کردستان

 

اعتصاب عمومی در کردستان با موفقست انجام شد: مبارزه ادامه دارد- حزب کمونیست ایران (م ل م)

گزارشی از اغتصاب سرتاسری مردم کردستان - پیک ایران 17 مرداد 84

تا به شورش نکشد کار به سامان نرسد حزب کار ایران (توفان)

گزارشهایئ از اعتصاب سراسری در کردستان- پیک ایران یکشنبه شانزدهم مرداد 84 -کد خبر: 25522

دست نیروهای سرکوبگر رژیم از مردم کردستان کوتاه! حزب کمونیست ایران (م ل م)

خبر دیگری از سقز

شهر مریوان در اعتصاب کامل به سر میبرد

آخرین خبر از بوکان

خبری از درگیری شب گذشته مردم و نیروهای رژیم در مهاباد

مهاباد در اعتصاب کامل به سر میبرد 

اعتصاب سراسر شهر سردشت را فراگرفته

پیرانشهر یکپارچه تعطیل شده است

بانه ساعت 10 صبح 16 مرداد ماه

شهر بوکان ساعت 10.30

شهر سنندج به اعتصاب سراسری می پیوندد

شهر مهاباد ساعت 9.30 صبح 16 مرداد ماه

سقز ساعت 10 صبح

سقز ساعت 9/30 صبح 16 مردادماه

بوکان ساعت 9/30 صبح 16 مرداد ماه

تحصن کرد های تهران در مقابل دفتر "UN"

مردم سنندج مجازات عاملان جنایت اخیر در شهرهای کردستان شدند 

اعتراضات

 

 
 

 

 

|معرفی  | اخبار |  رسانه ها |  تفسیر سیاسی  |  مقا لات   احزاب  | جامعه  | زندگی | کامپیوتر  |  کتابخانه  |  شنوایی  | سوسیالیسم | زبان دیگر  |    سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران

  اکنون عضو شوید

   

   • وبلاک
   • نظرات
   •درد و دلهای زندگی
   •
 شکایت نامه
 

ما در همین ستون ضرورت خواستهای  ایرانیان را مورد توجه قرار داده، خواهش می کنیم انتقادات خودتان را  از طریق امیل به فرستید.


   حقیقت را باید گفت هر چند باب میل ستمگران،استعمارگران و استثمارگران نیست ، ولی قلم ما قلب رژیم جمهوری اسلامی را نشان گرفته است! 
   
 
   

 بزرگ کارهائی از دبیات مترقی جهان - •ماکسیم گورکی، جک لندن، جان اشین بک ، ارنست همینگوی...
• 


     
 
   
 
     
     
 
 
12.01.2006 15:07

مرگ بر جمهوری اسلامی صدای پرطنین در آرامگاه شیرکوامینی در مهاباد با صدای رسا به گوش رسید-ایرانی ما

روز گذشته‌ چهارشنبه‌ 21/ دی/1384(11/ ژانویه‌/2006) 

 مردم مهاباد، بمناسبت عید قربان، دسته‌ دسته‌ به‌ آرامگاه‌ شهدای آزادی، شوانه‌ سید قادر و شیرکو امینی رفتند و یاد آنها را گرامی داشتند. همچنین انبوه‌ کثیری از مردم از خانواده‌ این شهدا و دیگر شهدای راه‌ آزادی کوردستان، بازدید بعمل آوردند.
  
بعداز ظهر دیروز شماری از مردم مهاباد، در چند نقطه‌ از محله‌های پشت تپ، آتش افروخته‌ و علیه‌ رژیم و نیروهای اشغالگر آن شعار دادند.

خلقی به پا می خیزد

درسهائی از مبارزات درخشان مردم کردستان-حزب کارایران(توفان) هیجده مرداد هشتادوچهار

 

بر طبق آمار به دست آمده رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی 11 نفر را در سقز به قتل رسانده است. محمد شریعتی، دبیر باز نشسته در اثر اثابت گلوله به سر او، جان خود را از دست داده

جمهموری اسلامی قاتل خلق کرد و دیگر خلقها در ایران است. با کیفر خواست آنان، رهبران جمهوری اسلامی به پای میز دادگاه کشیده شوند.

تا به شورش نکشد کار به سامان نرسد

امروز کردستان، فردا تمام ایران

اعتصاب عمومی در کردستان با موفقیت انجام شد: مبارزه ادامه دارد 

به دنبال دعوت کمیته مرکزی کومله (سازمان کردستان حزب کمونیست ایران) و حمایت احزاب و سازمان های چپ (منجمله حزب کمونیست ایران – م ل م)  و شخصیتها و نهادهای ضد رژیم، از مردم کردستان به آغاز اعتصاب عمومی جهت اعتراض به جنایات اخیر جمهوری اسلامی در کردستان، در 16 مرداد اکثریت شهرهای کردستان، در اعتصاب عمومی بسر بردند. مطالبات این اعتصاب عمومی عبارتند از:

 معرفی و مجازات عاملین جنایات شهر مهاباد و دیگر شهرهای کردستان؛ آزادی بدون و قید شرط کلیه دستگیر شدگان و پایان دادن به شرایط حکومت نظامی در شهرهای کردستان؛ بازگرداندن نیروهای نظامی به پادگانها ؛ و به رسمیت شناختن حق مردم کردستان در برپائی راهپیمائی و تجمعات اعتراضی با هدف دستیابی به حقوق و مطالباتشان.

مزدوران رژیم تلاش کردند مردم را با تهدید و ارعاب مجبور به شکستن اعتصاب کرده و فعالیتهای روزمره را از سر گیرند اما موفق به این کار نشدند. در صبح روز یکشنبه 16 مرداد نوجوان شانزده ساله ای در حال پخش فراخوان این اعتصاب عمومی در شهر سنندج مورد هدف گلوله های مزدوران قرار گرفت و جانباخت. درود بر خاطره سرخ زانیار آشتیانی.

این اعتصاب عمومی موجی از شادمانی و همبستگی را در میان توده های انقلابی مردم کردستان و نقاط دیگر برانگیخته است. قطعا در روزهای آتی مبارزه توده های مردم ستمدیده و شجاع کردستان علیه رژیم کهنه پرست و ارتجاعی جمهوری اسلامی به اشکال گوناگون ادامه خواهد یافت. ما از کارگران مبارز، دانشجویان آگاه و زنان حق طلب و جسور می خواهیم که بطور گسترده، توده های مردم را نسبت به مبارزات جاری در کردستان و مطالبات اعتصاب عمومی آگاه کنند و به طرق گوناگون به حمایت از این مبارزه برخیزند. همچنین ضرورت دفاع همه جانبه و متحدانه از این مبارزات در خارج از کشور، بیش از هر زمان است. بطور مشخص وظیفه هواداران حزب در خارج از کشور است که در اتحاد با دیگر نیروهای چپ انقلابی و متحد کردن ایرانیان مبارز خارج از کشور و همچنین نیروهای ضد جنگ و ضد امپریالیست در کشورهای مختلف، دست به کارزارهای گسترده در دفاع از این مبارزات زنند.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران
پیروز باد مبارزات حق طلبانه خلق کرد

زنده باد انقلاب
زنده باد کمونیسم 

حزب کمونیست ایران (م ل م)

گزارشی از اعتصاب سراسری مردم کردستان - پیک ایران 17 مرداد 84 کد خبر:25528

امروز در بسياری از شهرهای کردستان همه چيز از حرکت ايستاد و مردم کردستان  متحدانه  دست به اعتصاب زدند. خبرهای سازمانهای سياسی فعال در اين منظقه حاکی از آن است که در شهرهای بوکان ، سنندج، مهاباد ، سقز،  نقده، پيرانشهر و ديگر شهرهای کردستان مغازها تعطيل بودند و مردم در اعتراض به قتل فجيع شوانه و سرکوبهای اخير جمهوری اسلامی از حضور در محل کارشان خودداری کردند
شهر سنندج بعد از ظهر امروز يكپارچه تعطيل بود و مردم از همان ساعات اوليه صبح، از برپايي تجمع و تظاهرات صحبت ميكردند. نيروهاي حكومت همانند سایر شهرها درتمام نقاط شهرمستقر بودند و مانع از تجمع مردم ميشدند.
بنا به خبررسيده در پارك استقلال علیرغم آماده باش نيروهاي انتظامي، بعد از ساعت ٦ عصر تعداد قابل توجهی از جوانان و مردم دست به تجمع زدند. بلافاصله رژیم بسیج نیرو کرد، چندین ماشین از نیروهای کمکی سرکوبگر خود را به میدان رساندند و با یورش به مردم تجمع را پراکنده کردند.
 
بنا به گزارشها  شب گذشته "زانیار آشتیانی" نوجوان 16 ساله سنندجی به هنگام پخش فراخوان اعتصاب عمومی امروز در میدان بسیج روبروی دادگستری مورد هدف 3 گلوله مزدوران رژیم قرار گرفته و جانش را از دست داده است.
زانیار ساکن محله سپورآباد سنندج بوده و در جریان تبلیغ برای حضور هر چه گسترده تر مردم در اعتصاب عمومی امروز نقش فعالانه ای داشته است.
در  سقز ساعت 45/11  ماموران  رژیم ضمن یورش به مردم در میدان دخانیات چندین نفر را دستگیر کرده اند.

 .در بوکان نیروهای رژیم که صدها نفر از  نيروهای خود را از شهر میاندوآب فراخوانده بودند تا  سبب  تحريک مردم شوند  ولی مردم آگاه و هوشیار بوکان نقشه های آنان را ناکام گذاشتند.
 
در پيرانشهر درحالی که از ساعات اولیه صبح اکثریت مغازه ها و اماکن عمومی   تعطیل شده بود، فرماندار و مسئولین شهر شماری از صاحبان مغازه ها را به فرمانداری فراخوانده و ضمن تهدید از آنان خواسته بودند که از شرکت در این اعتصاب سراسری خود داری نمایند، اما مردم مبارز پیرانشهر بدون توجه به تهدیدات رژیم متحدانه و یکپارچه در این اعتصاب تاریخی شرکت کرده اند.   آنچه امروز در کردستان با هوشياری و مبارزه جوئی آگاهانه مردم صورت گرفت ميتواند درسی بزرگ برای آغاز  يک حرکت سراسری برای سرنگون کردن رژيم جمهوری اسلامی گردد.


  تا به شورش نرسد کار به سامان نرسد - حزب کار ایران (توفان)

 


گزارشهایئ از اعتصاب سراسری در کردستان- پیک ایران یکشنبه شانزدهم مرداد 84 -کد خبر: 25522

 


دست نیروهای سرکوبگر رژیم از مردم کردستان کوتاه! حزب کمونیست ایران (م ل م)


مجموعه اخبار آورده شده  از حکا است

خبر دیگری از سقز سقز ساعت 11

مردم مبارز و تسلیم ناپذیر شهر سقز با شرکت یکصدا و هماهنگ و بی نظیر خود در اعتصاب عمومی امروز، برگ دیگری بر تاریخ سراسر مبارزه خود افزودند. از ترمینال مرکزی شهر خبر می رسد که از صبح امروز هیچ اتوبوس مسافر بری نه از شهر خارج شده و نه وارد شهر شده است و این نشانه برجسته ای از یک هماهنگی مبارزاتی است که در جریان این اعتصاب شاهد آن هستید.

شهر مریوان در اعتصاب کامل به سر میبرد  مریوان ساعت 11 صبح

شهر مریوان همگام با دیگر شهرهای کردستان یکپارچه در اعتصاب بسر می برد. مغازه ها، ادارات و کارگاه ها در تمامی نقاط شهر تعطیل شده اند. نیروهای انتظامی و اطلاعات به صورت گسترده در سطح شهر مستقر شده و در خیابان ها به گشت زنی مشغول هستند. تمامی خیابانها و کوچه های شهر خلوت شده و رفت و آمد به ندرت صورت می گیرد.

آخرین خبر از بوکان  بوکان ساعت 11 صبح

 از بلوار میاندوآب در شهر بوکان خبر می رسد که این قسمت شهر هم کاملا در اعتصاب بسر می برد و بدین ترتیب کوچکترین نمونه از ناهماهنگی در تمام شهر مشاهده نمی شود. نیروهای انتظامی در تمامی نقاط شهر در تلاش هستند که مردم را وادار به بازکردن مغازه هایشان نمایند، ولی با مقاومت و جواب منفی مردم روبرو شده اند.

خبری از درگیری شب گذشته مردم و نیروهای رژیم در مهاباد 

شهر مهاباد دیشب صحنه درگیری میان مردم و نیروهای سرکوبگر رژیم بوده است.در منطقه باغ شایگان، میدان استقلال و مدرسه حسن زاده میان جوانان مهاباد و نیروهای رژیم درگیری روی داده و طی این رویارویی یکی از مزدوران رژیم زخمی شده است.امروز 16 مرداد شهر مهاباد در تعطیلی کامل بسر میرد و تمام شهر حتی نانوایی ها نیز کاملا تعطیل شده اند. نیروهای رژیم در تمام شهر مستقر شده و نیروهای ویژه نیز با ماشینهایی در حال گشت زنی و ایجاد وحشت در میان مردم شهر هستند.

مهاباد در اعتصاب کامل به سر میبرد 

بنا به آخرین خبر رسیده شهر مهاباد به صورت یکپارچه در اعتصاب کامل به سر میبرد. میدان آهنگران، میدان آرد، چهار راه آزادی، ملاجامی و خیابان شاهپور که شلوغ ترین مناطق شهر میباشند به کلی تعطیل بوده و به غیر از نیروهای رژیم کسی در این محلات دیده نمی شود. همچنین تمامی ادارات دولتی و بانکهای مهاباد نیر تعطیل شده اند. خبر دیگری حاکیست که غروب دیروز در محله شهرک میان جوانان معترض و نیروهای رژیم درگیری روی داده است.

اعتصاب سراسر شهر سردشت را فراگرفته

تمامی دکان و بازار شهر سردشت به اعتصاب سراسری پیوسته و در تعطیلی کامل به سر میبرد. داخل شهر در اشغال کامل نیروهای انتظامی و گارد ویژه قرار دارد. 2 تا 3 بار هلی کوپتر بر فراز شهر ظاهر شده است و رفت و آمد در سطح شهر بسیار کم دیده می شود.بنا بر همین خبر شهر ربط که در 15 کیلومتری سردشت قرار دارد نیز در اعتصاب کامل به سر می برد.نیروهای رژیم در تلاش هستند تا به هر صورت ممکن اوضاع را تحت کنترل خود درآورند.

پیرانشهر یکپارچه تعطیل شده است پیرانشهر ساعت 10:30 صبح 

 مردم مبارز پیرانشهر به گرمی به فراخوان اعتصاب عمومی شهر های کردستان پاسخ مثبت داده اند و تمامی دوکان و بازار و ادارات این شهر در تعطیلی به سر می برند. تمام تلاشهای ماموران رژیم برای وادار کردن مردم برای باز گشایی بازار و ادارات این شهر با شکست مواجه شده است.

بانه ساعت 10 صبح 16 مرداد ماه

شهر بانه نیز امروز و هم زمان با تمامی شهر های کردستان در اعتصاب کامل به سر می برد.مردم نیز در برخی از میادین شهر تجمع کرده اند. رژیم برای ایجاد رعب وحشت در میان مردم شماری تانک را در نقاط مختلف شهر مستقر کرده است. اکثریت ادارات و مراکز دولتی تقریبا تعطیل شده و هیچ گونه رفت و آمدی به این اماکن صورت نمی گیرد. نیروهای رژیم در تمامی نقاط شهر مستقر شده و هر گونه رفت و آمد احتمالی را تحت نظر دارد.

شهر بوکان ساعت 10.30

تا هنگام دریافت این خبر شهر بوکان، شامل ادارات، بازار و کارگاهها یکپارچه به اعتصاب عمومی پیوسته اند . یک شاهد عینی در تماس با ما می گوید: فلکه اسکندری، فلکه فرمانداری، میدان معلم، بلوار سقز، سراسر جاده کمربندی، فرمانداری تا سر پل تازه، خیابان باهنر،خیابان میرآباد و خیابانهای فرعی همگی تعطیل بوده و هیچگونه رفت و آمدی در آنها صورت نمی گیرد.

شهر سنندج به اعتصاب سراسری می پیوندد

بنا به به خبرهای رسیده از شهر سنندج از ساعت 10 صبح امروز تعطیلی در مغازه ها و کارگاه های شهر آغاز شده و در تا لحظه رسیدن خبر شمار زیادی از محل های کار تعطیل شده اند.نیروهای رژیم در شماری از مناطق شهر ضمن علامت گذاری مغازه های بسته شده قصد دارند از تعطیلی دیگر اماکن جلوگیری نمایند. از محله کلکه جار خبر میرسد که اکثریت مغازه های این محله تعطیل شده اند. نیروهای رژیم به صورت گسترده ای مشغول گشت زنی بوده که در صورت تعطیلی با آنها برخودر خواهند کرد.شماری از مغازه های خیابان ششم بهمن، وکیل، حسن آباد، خضر زنده (حاجی آباد)، بوار شبلی، مبارک آباد، صفری، ادب، شهرک سعدی و فردوسی علیرغم حضور گسترده نیروهای رژیم تعطیل شده اند. 

شهر مهاباد ساعت 9.30 صبح 16 مرداد ماه 

شهر مهاباد نیز از صبح امروز و همگام با دیگر شهرهای کردستان به کلی تعطیل شده است.تمامی ادارات دولتی و بانکها نیز تعطیل بوده و رفت و آمدی در خیابانهای شهر دیده نمی شود.همچنین غروب دیروز در میدان و باغ شایگان تظاهرات و درگیری میان مردم و نیروهای انتظامی روی داده است. شهر به شدت تحت کنترل نیروهای امنیتی بوده و گارد ویژه نیز کوچه و خیابانهای شهر را تحت نظر دارند.

سقز ساعت 10 صبح

شهر سقز همچنان تعطیل و خبری از رفت و آمد در آن نیست. اکثریت خبازیهای شهر بجز تعدادی که مشغول تامین نیازهای مردم هستند کاملا تعطیل هستند. میدان "هه لو" کاملا در محاصره گارد ویژه و نیروهای اطلاعات قرار دارد و نیروهای ارتش نیز وارد شهر شده اند. فرمانداری در محاصره نیروهای دولتی قرار دارد و به غیر از دفتر شورای شهر که آن هم جلسه دارند سایر مراکز دولتی از جمله بانکها نیز تعطیل هستند. رفت و آمد در محله سپورآباد یکی از محلات پر جمعیت شهر کاملا قطع شده است. مقابل سینما شمار زیادی از نیروهای گارد ویژه تجمع کردند.

سقز ساعت 9/30 صبح 16 مردادماه

شهر سقز از ساعات ابتدایی صبح امروز اعتصاب خود را آغاز نمود. تمامی مغازهای منطقه سیلو تا چهاره آزادی، (نشمیلان، سیلو، 32 متری، اداره راه، دخانیات، چهاره آزادی، خیابان شهناز تا فنی حرفه ای) به کلی تعطیل بوده و رفت و آمد به ندرت در آنها انجام می گیرد. در میادیني که روزهای قبل کارگران ساختمانی تجمع می کردند حتی یک نفرنيز حضور نداشته و خیابانهای شهر کاملا خلوت و همه جا تعطیل است. همچنین بازار روز روبروی مسافرخانه محمدی که حدود صدها مغازه در آن قرار دارد به کلی تعطیل شده است. شهر در کنترل لباس شخصیها بوده و به غیر از نیروهای گارد ویژه کسی در خیابانها دیده نمی شود.

بوکان ساعت 9/30 صبح 16 مرداد ماه

اکثریت مناطق شهر بوکان صبح امروز در پاسخگویی به فراخوان اعتصاب عمومی تعطیل بوده و رفت و آمد بسیار کم صورت می گیرد. محله کمربندی تا فلکه قدس (شاهراه اصلی شهر)، فلکه اسکندری تا کلتپه و امتداد بولوار سقز که صدها مغازه در آنها قرار دارند به کلی تعطیل شده اند. خیابانها به شدت خلوت بوده و به غیر از نیروهای انتظامی و امنیتی رژیم کسی در خیابانها حضور ندارد.

تحصن کرد های تهران در مقابل دفتر "UN"

نا به خبری که چند ساعت پیش بدست ما رسیده است، امروز یکشنبه 16 مرداد قرار است صدها نفر از کردهای مقیم مرکز به نشانه پشتیبانی از اعتصاب عمومی مردم شهرهای کردستان در مقابل ساختمان "  UN " در تهران تجمع کنند. بنا به خبری دیگر طی روز گذشته اوراق تبلیغی وسیعی در حمایت از اعتصاب عمومی کردستان در شهر تبریز پخش شده است.

مردم سنندج خواستار مجازات عاملان جنایت اخیر در شهرهای کردستان شدند 

بنا به خبری که از شهر سنندج به سایت پیام رسیده است، ساعت 12 ظهر امروز شنبه 8 مرداد ماه حدود  300 نفر از مردم شهر سنندج ضمن برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل استانداری کردستان، جنایت روزهای اخیر نیروهای رژیم اسلامی در شهرهای شمالی کردستان را محکوم کرده اند . شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی ضمن حمل پلاکاردهایی در محکومیت جنایت رژیم در شهرهای مهاباد، سردشت، اشنویه و دیگر شهرهای کردستان خواستار محاکمه و مجازات عاملان این جنایت ها و پایان بخشیدن به فضای میلیتاریزه شهرهای کردستان شده اند. در جریان این تجمع اعتراضی که تحت محاصره نیروهای انتظامی و اطلاعات سنندج برگزار شده شرکت کنندگان همچنین خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی دستگیر شدگان تظاهراتهای اخیر شهرهای کردستان و تمامی زندانیان سیاسی شده اند. در پایان این تجمع که تا ساعت 4 و 30 دقیقه به طول انجامیده است شرکت کنندگان اعلام کرده اند در صورتی که به خواستهای آنان از جمله مجازات عاملان این جنایتها رسیدگی نشود اعتراضات خود را با شیوه های دیگری ادامه خواهند داد.


 

گروه خبری ایرانی ما

اعتراضات  مردم مهاباد به انتخابات فرمایشی، مز دوران رژیم جمهوری اسلا می را به ترس انداخت و در روز 18 تیرماه  یکی از فرزندان خلق کرد توسط آدم کشان جمهوری اسلامی به  گلوله بسته  و شکنجه می شود و پس از قتل در زیر شکنجه،  جسد او را به یک کامیون بسته و او را بر روی زمین می کشانند. علیرغم این عمل شنیع که برای ایجاد فضای رعب و وحشت  در شهر مهاباد بود، مردم خشمگین برای اعتراض به خیابان می آیند. دو تن از یاران  سید قادر (شوانه قادری) در تظاهرات میدان استقلال به شدت زخمی شده و مردم بسیاری به گلوله بسته می شوند. تعداد دستگیری ها در شهر مهاباد بسیار و عده ای مفقود شده اند. از روز شروع حادثه تا کنون شهر مهاباد  آرام ندارد. جوانان و مردم مهاباد آموخته اند که با صورت پوشانده به خیابان آیند و در نبرد بر علیه جمهوری اسلامی شرکت کنند. در روز های پنج شنبه ،  جمعه و  شنبه به تاریخ 23 ، 24، 25 تیرماه  در راس ساعت 8:30 دقیقه از میدان استقلال به سوی چهار راه آزادی با دادن شعار سرنگون باد جمهوری اسلامی در حرکت بوده  و از چهار راه آزادی به سوی میدان استقلال برگشته اند و جوانان موتور سوار پرچم سرخ و پرچم کردستان در دست داشته اند. چها راه های شهر مسدود و در این مناطق لاستیک ماشین آتش زده می شود.  در  روز هفتم 25 تیر ماه   تمام مغازه و دکّانها تعطیل و مردم مبارز در مناطق  باغ شایگان، فلکه شهرداری، میدان استقلال ، چهار راه آزادی و ... تظاهرات نمودند. مردم  شهرک های کارمندان و فرهنگیان  به تظاهرات پیوستند. در تمام نقاط شهر نیروهای نظامی مستقر شده و جاشهای فرستاده جلال طالبانی در میان  آنان دیده می شود  و تا شهر را شدیدا تحت کنترل داشته باشند. روز شنبه اول مرداد ماه برابر 23 ژولای تمام مغازه های شهر تعطیل گشت و مردم مهاباد پایدار در مقابل رژیم جهوری اسلامی ایستاده اند. ما چند عکس از صحنه اعتراضات مردم و بسته شدن مغازه ها تهیه و در ستون سمت راست برای خوانندگان آورده ایم. اخبار  حاصله در روز شنبه صحبت از کشته شدن دو جوان دستگیر شده به سن های سیزده و 18 ساله است. این جوانان در اثر شکنجه به قتل رسیده اند. ما هنوز نتوانسته ایم صحت این خبر از طرف نیروهای سیاسی خلق کرد دریافت داریم. در تظاهرات دیروز (شنبه)  تعداد زیادی از مردم مهاباد  زخمی شده و خانواده های دستگیر شد گان  در مقابل زندان مهاباد گرد آمده  و اعتراضات خود را به دستگیری ها بیان نمایند. مردم مهاباد خود خواهان مجازاد قاتل و یا قاتلین سید قادر می باشند. در شهرهای سردشت،  سقز، بوکان، مریوان، سندج ، کامیاران و کرمانشاه مردم سه استان آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاهان برای همبستگی با مردم مهاباد به پا خاسته و کلیه مغازه ها بسته اند.

رژیم جمهوری اسلامی تلفن شهر مهاباد را زیر نظر داشته و تمام ارتباطات اینترنتی آن شهر با دنیای خارج تا زمان کنونی،  قطع کرده است.

رژیم جمهوری اسلامی به دنبال ساختن دلایلی است که تا بر روی جنایت خود در مهاباد سرپوش گزارد. در مطبوعات رژیم جمهوری اسلامی از «شورش اکراد و تجزیه طلبان»، « دستهای پنهانی پی کی کی در تحریک مردم شهر مهاباد»  نام می آورند  و بنا بر شاهدان عینی تعداد زیادی جاش مسلح از عراق توسط جلال طالبانی برای سرکوبی مردم مهاباد، اعزام شده اند، « تا خلق کرد،  خلق کرد را مجازات کند!». لذا لازم به گفتن است که نیروهای مسلح جلال طالبانی همگی تحت فرماندهی ارتش تجاوزگر آمریکا در عراق می باشند و نیروهای اعزامی  بنا بر توافق ژنرالهای آمریکایی بوده است.

  گزارشات دیگر توسط خبرگزاریهای خارجی نشان می دهد که در روز چهارشنبه یک تظاهرات اعتراضی با تیراندازی هوایی و پرتاب گاز اشک آور بهم خورده و 80 نفر از مردم مهاباد دستگیر شدند و از میان زخمی شدگان یک کودک خردسال دیده می شود و بخشی از مردم  پرچم کردستان را حمل می نمودند و مردم  بر علیه احمدی نژاد شعار داده  و صد ها جوان به خانه های مزدوران دولتی  رژیم جمهوری اسلامی حمله نموده و به خانه ملا سهرابی نماینده خامنه ای در مهاباد یورش برده  اند. رژیم جمهوری اسلامی 3.000 سرباز به مهاباد فرستاده است. شهر مهاباد برای مردم کردستان ارزش سیاسی فوق العاده دارد و در این شهر جمهوری دموکراتیک خلق کرد توسط قاضی محمد اعلام گردید و در سال 1946  نیروی نظامی ارتش  شاه خائن به همراهی بمباران ارتش انگلستان  وارد شهر مهاباد شدند و قاضی محمد رهبر خلق کرد و برادر او را به دار آویختند. مردم کردستان ایران سالها است که در دوران حاکمیت رژیم کودتای محمدرضا شاهی و رژیم جمهوری اسلامی تحت ستم بوده و مبارزه آنان امروز هر چه بیشتر درحال رشد است و حال که شرایط مساعدی فراهم می شود ، باید کمونیستهای انقلابی در کردستان با طرح شعار حق تعین سرنوشت خلق کرد، دفاع از حقوق دموکراتیک آن خلق پرچمدار و پیشاهنگ مبارزات آنان باشند. کردستان قلب سرخ میهن ما است و باید با حمایت و بسیج  خلق کرد و دیگر خلق های ایران  رژیم جمهوری اسلامی را سرنگون نمود و سوسیالیسم را بر پا نمود.  برنامه   برابری کامل و واقعی  میان خلق های ایران باید در راس برنامه کار حزب کمونیست انقلابی و واحد ایران قرار گیرد و کتباً قید گردد  و با داشتن این برنامه می توان خلق های ایران را برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی بسیج نمود. 

                                                                              گروه خبری ایرانی ما         


 

این ساید متعلق به هیچ سازمانی یست و قلم آن در خدمت منافع مردم  و کار ما با حمایت شما خوانندگان انجام و مخصوصاٌ با ارسال مقالات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری ، علمی و غیره ساید ما غنی تر خواهد شد.

بخش کوچکی ازعکسهای اعتصاب عمومی و سرتاسری در استان کردستان و همچنین در بسیاری از شهرهای استان آذربایجان غربی و استان کرمانشاهان-ساید پیام

سنندج

بانه

پیرانشهر

 

عکسهای زیر مربوط به شهر مهاباد 23 ، 24، 25 تیرماه است!