iranima@hotmail.com

جنبش دانشجویی در داخل کشور

کودکان


چگونه می توان بر علیه مواد مخدر  مبارزه کرد؟ - شیردل

جشن صدومین سال انقلاب مشروطیت را با موفقیت برگذار کردیم - حزب کار ایران

ارتش خلق نپال خلع سلاح نخواهد شد- آرمان کوشا

توفان شماره 80 مدت زمان زیادی است منتشر شده است -لطفا به خوانید-مطالبی آموزنده و کاربردی در امر مبارزه طبقاتی در داخل ایران است

انوشه بر تارک آسمان ایران می درخشد- برگزیده از توفان شماره 80 ارگان حزب کار ایران

اکتبر سرخ بیان فشرده لنینیسم-بهمن ادیب

درس آموزی از اکتبر سرخ-بهمن ادیب

در سوک یارمان سربلند-شیردل

دیکتاتوری انقلابی پرولتاریا یگانه ضامن حقیقی دستاوردهای درخشان اکتبرسرخ- بهمن ادیب

آیان هیرش علی - بهرام آرام

درسها و دستاورد های انقلاب کبیر اکتبر- (3)- آرمان کوشا

باتلاق نظامی در عراق و افغانستان - لوموند دیپلماتیک

دیالوگ وتدارک برای مقابله- م.راد

درخشان باد راه انقلاب اکتبر شوروی، انقلابی که دنیارا تکان داد - حزب کار ایران (توفان)

تهدیدات امپریالیسم آمریکا علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره را محکوم می کنیم- حزب کار ایران (توفان)

درسها و دستاوردهای انقلاب اکتبر (1)- آرمان کوشا

درسها و دستاوردهای انقلاب اکتبر (2)- آرمان کوشا

ولاترین دستاورد اکتبر سرخ دکتاتوری پرولتاریا به مثابه عالترین دموکراسی حقیق زحمتکشان- بهمن ادیب

یاد داشتی پیرامون مقوله اعدام ، دیکتاتوری انقلابی پرولتاریا به مثابه دستاورد در خشان از انقلاب اکتبر سرخ - بهمن ادیب

اکتبر سرخ، وحدت پولادین کارگران و زحمتکشان و درهم شکستن استثمارگران- بهمن ادیب

" جبهه سوم " واقعیت یا ذهنیگری ؟-بهمن ادیب

اثبات عدم وجود خدا-
آ. سلطان زاده

یاداشتی پیرامون بمباران لبنان و مواضع اپوزیسیون ایران - جمیله کتاب فر

تشابه " مثلث زرین " با " مثلث برمودا " - بهمن ادیب

پاسخ به یک سئوال-بهمن ادیب

لنینیسم ، مارکسیسم دوران انحصارات امپریالیستی - بهمن ادیب      

تجدید نظر عصر فرا ملی ها - ک. ابراهیم

پاسخ به چند سئوال - بهمن ادیب

دفاع از گلسرخی ، دفاع از گذشته جنبش کمونیستی و تکیه بر " سیاست " به مثابه اصلی ترین عنصر مبارزه طبقاتی - بهمن ادیب

خسرو گلسرخی توهم یا واقعیت! - فلسفه دفاع گلسرخی از خاندان حسین علیه بارگاه شهید- بهمن ادیب
 

 

عمران صلاحی

من یک ضد انقلابیم!

من ضدِ انقلابم
من عاشقِ اراذل و اوباشم
من دوستدارِ اشرارم
من جانیان و راهزنان را
بسیار دوست دارم
مُزدور و سر‌سپرده‌ی بیگانه‌ام
من دوستدارِ خائنِ بالفطره، «حیدر»م
وقتی
حیدر عمو اوغلیِ خدا‌نشناس
در گُنبدِ امام رضا برق می‌کشد
من کِیف می‌کنم
وقتی جنابعالی
از انقلاب
معنایِ دیگری داری
من ضدِ انقلابم، آری!

ستار‌خان
این لاتِ کوچه‌گردِ یکه‌بزن را
بسیار دوست دارم
اما ز شیخِ نوری
این مردِ انقلابی
این چهره‌ی مبارز
بیزارم
من دوستدارِ روزبهِ خائنم
با حرف‌هایِ خائنانه‌ی گُلسرخی
من عشق می‌کنم

آری، انگار این‌جور است!
من آدمِ خطرناکی هستم
رذلم، شَرَف ندارم، پستم
رندم، شرابخوارم، مستم
دیگر به راهِ راست هدایت نمی‌شوم
با شیطان همدستم
گویند این لعین
یک‌لحظه نیز گوش به فرمان نیست
شیطان اگر جز این باشد
دیگر شیطان نیست!
شیطان
در کارخانه‌ها
ور می‌رود
با چرخ و دنده‌ها
هِی چوب لایِ چرخ گذارد
شیطان
در مزرعه
خوابیده پایِ ساقه‌ی گندم
تا بچه‌هایِ آدم را
بارِ دگر فریب دهد

گویند جن
می‌ترسد از تلاوتِ بسم الله
اما
سَمپات‌هایِ جن می‌گویند
بسم‌الله
از نامِ جن می‌ترسد!
از بچه‌هایِ شیطان هم
خیلی خوشم می‌آید
از بچه‌هایِ بی‌ادب و بی‌هنر
مخصوصاً از جنابِ علی‌مردان خان
فرزندِ با‌شهامتِ عباس‌قُلی!
خیلی خوشم می‌آید
من با علی رفیقِ صمیمی هستم
با آن علی که حرفِ مادرِ خود نشنید
و رفت و ناگهان
افتاد تویِ حوض
گویی
با ماهیِ سیاهِ نترسی قرار داشت

بگذار بیش‌تر
خود را معرفی بکنم
من خانه‌ای ندارم، اما
لعنت بر آن‌کسی که بگوید بیکارم
من
شغلم تحصن است
خشمم اضافه‌کار است
مُزدم...
باروت و سُرب!
تا خرخره
در باتلاقِ قرضم
با این حساب
از مُفسدینِ فی‌الارضم
قلبم
در قوریِ شکسته‌ی گُل‌نقشی
دَم کرده خون و ریخته تویِ دو استکان
در چشم‌هایِ من
در سینه‌ام
سازِ شکسته‌ای است
آویخته به دیوار
خاموش و در خیالِ مخالف نواختن...

 

 

|معرفی  | اخبار |رسانه ها |  تفسیر سیاسی  |  مقا لات   احزاب  | جامعه  |زنان| کامپیوتر |  کتابخانه  |سوسیالیسم| پیوند| زبان دیگر | آزادی  برای فعالیت سیاسی و نظامی حزب الله لبنان و سرنگونی برای رژیم  جمهوری اسلامی ایران   

iranima@hotmail.com


 در امر مبارزه پیروز باشید- منصور اسانلو موقتا آزادشد ولی برای رسیدن به خواستهای کارگزان شرکت واحد مبارزه ادامه دارد مبارزه آنان بخشی از مبارزه دموکراتیک مردم ایران است.

سایت اختصاصی ما برای بهمن ادیب

 مجموعه مقالات بهمن ادیب را مطالعه نمائید

 

 

ما در همین ستون ضرورت خواستهای  ایرانیان را مورد توجه قرار داده، خواهش می کنیم انتقادات خودتان را  از طریق امیل به فرستید.


   حقیقت را باید گفت هر چند باب میل ستمگران،استعمارگران و استثمارگران نیست ، ولی قلم ما قلب رژیم جمهوری اسلامی را نشان گرفته است! 
 
 
 
   
 
   

 بزرگ کارهائی از دبیات مترقی جهان - •ماکسیم گورکی، جک لندن، جان اشین بک ، ارنست همینگوی...
• 


     
 
   
 
     
     
 
 


بازگشت صد ها نفر از سربازان آمریکایی به آمریکا - در عکس پیاده شدن سربازان آمریکایی دیده می شود - عکس تهیه شده توسط خبرگزاری فرانسه است.

روند  آغاز شده اعلام  شکست ارتش آمریکا- صدها نفر از سربازان آمریکایی با امضای یک لیست اعتراضی برای ترک خاک عراق ، توانستند با اجبار نمودن با بوش و رامسفلد عراق را ترک نمایند. کارزار فراخواندن خروج سربازان آمریکایی از عراق با صورت وسیع از طرف جنبش ضد جنگ در آمریکا حمایت می شود و ادامه دارد و شرایطی را فراهم می نماید، که  با آمدن هیئت نمایندگی آن لیست در ژانویه سال جدید  به کنگره آمریکا، بوش مورد سرزنش قرار گرفته و اعلام فرا خواندن تمام سربازان آمریکایی فراهم گردد.

جنگ سختی در افکار عمومی آمریکا در حال انجام است. وضعیت وخیم ارتش  و کشتار سربازان آمریکایی ( تنها در ماه گذشته بیش از 100 نفر ، هراه با یک ژنرال امریکایی کشته شده اند ) ،  مردم آمریکا را بیشتر هوشیار و از اوضای عراق اطلاع حاصل نموده   و خواهان پایان دادن به جنگ در عراق و بیرون آوردن " جی آیز " (سرباران آمریکایی) می باشند.  حال نتیجه  انتخابات میان دوره ای برای نمایندگان  دو مجلس آمریکا نشان خواهد داد که شوهای انتخاباتی و رقاصی بوش بر روی سن، با خرج میلیارد ها دلار ، چه  تاثیر خواهد داشت و آیا مردم آمریکا به آن نقطه از عطف برای انتخاب سیاست دیگر رسیده اند؟ بدین خاطر  بوش باید بازنده پوکر انتخاباتی بوده و نباید  در آن شک نمود ، ... ادامه مطلب

شدت دادن به مبارزه طبقاتی بر علیه رژیم جمهوری اسلامی پیش شرط برای رشد  وحدت کارگران، دهقانان  و اتحاد خلقهای تحت ستم  ایران است - شیردل خلق عراق  توانسته است با حقانیت در امر مبارزه بر علیه نیروهای اشغالگر امپریالیسم ضربات دردناک و شکست ساز بر ارتش آمریکا وارد آورد . یانکی پا در گل فرو رفته آمریکا آنچنان دچار خوردن ضربات  مرگبار است ، که تمام دارو بست حکومت کاخ سفید به لرزه در آمده است . شوهای تلویزیونی جمهوری خواهان و رقاصی و معرکه گیری بوش با دریافت میلیارد ها دلار پول از اربابان  بانکها و صنایع ، نتوانسته است ، رنگی بر ورشکستگی سیاست آدم کشی و کشورگشایی امپریالیسم آمریکا بزند .   زمان در حرکت و ضربات مرگبار بیشتر می شود. کمتر روزنامه ای را می توان در آمریکا یافت که به انتقاد از سیاست خارجی  نه پردازد.  »»

مجلس جمهوری اسلامی ، سیرک نمایش گوساله ها ادامه مطلب » »

  هزینه  500 میلیاردی جنگ ها و مخارج نگهداری  ارتش آمریکا  (در سال آینده  مسیحی باید امپریالیسم امریکا بیش از 550 میلیارد دلار به مخارج بودجه نظامی  در صورتیکه بعد از آنتخابات ماه نوامبر اکثریت نماینده گان کنگره از حزب جمهوری خواه برگزیده شود، اضافه می نماید!) بهای پرداخت شده برای فقر، بینوایی و حاشیه نشینی در آمریکا است.  ادامه مطلب »»

کاربرای سیرکردن شکم! - شیردل-تعطیلی بسیاری از کارخانه ها، بالا رفتن هزینه زندگی ، پائین آمدن دستمزد ها، نداشتن 120 میلیون شهروند آمریکایی بیمه درمانی (در ایالات متحده بیش از 300 میلیون شهروند زندگی می کنند- بر طبق آمار برآورد شده جدید آمریکا از طرف انیستوت آمارفدرال آنکشور ) و نداشتن ذخیره مالی برای پرداخت مخارج دارو ، پزشگ ، بیمارستان، بال رفتن قیمت بنزین و سوخت ، بیکاری روبه رشد و غیره ، شهروند آمریکایی را فقیر تر کرده است. نظر سنجی بنیاد " کانفرنس " یکی از شگرد های فریبکارانه موسسات آماری آمریکایی برای پنهان نمودن علت واقعی وضعیت  اکثریت مردم فقیر آنکشور می باشد.  »»

پزشكيان يادآور شد: كليه دختراني كه از منزل فرار مي‌كنند، پس از شناسايي توسط نيروي انتظامي به مركز اورژانس اجتماعي ارجاع داده و يك شب در همان مكان نگهداري مي‌شوند تا پس از بررسي وضعيت به خانواده بازگردانده شوند. وي <خانواده> را مهم‌ترين و اصلي‌ترين دليل فرار دختران عنوان و تاكيد كرد: بيشتر دختران فراري از پدران ديكتاتور، بي‌سواد، معتاد، شيوه‌هاي تربيتي نامطلوب، تبعيض، مورد خشونت جنسي قرار گرفتن از سوي يكي از اعضاي خانواده و در مجموع از خانواده‌هاي نابسامان، به عنوان عامل فرار خود ياد مي‌كنند. معاونت اجتماعي بهزيستي استان در خاتمه به خانواده‌ها توصيه كرد: با برقراري رابطه‌اي سالم و دوستانه با فرزندان خود در جريان ناراحتي‌هاي روحي و عاطفي آنها قرار بگيرند و سعي در مرتفع نمودن اين مشكلات نمايند.

تعداد دختران فراری بیش از آن است و تعداد واقعی آنان را جمهوری اسلامی  پنهان می کند گروه خبر- از ابتداي سال جاري تاكنون 66 نفر دختر فراري در استان شناسايي و تحويل خانه سلامت شده‌اند. پزشكيان، معاون اجتماعي اداره كل بهزيستي استان در گفتگو با خبرنگار تابان افزود: ميانگين سني اين دختران از 12 سال تا 20 سال بوده و متاسفانه در بين آنها افراد متاهل نيز مشاهده شده است. معاون اجتماعي بهزيستي با بيان اين مطلب كه اكثر افراد شناسايي شده بومي هستند، تصريح كرد: البته تعدادي غيربومي نيز از بين آنها شناسايي شده كه اين افراد از استان‌هاي همجوار به قزوين پناه آورده‌اند. وي اذعان داشت: مهم‌ترين خطري كه اين دختران را تهديد مي‌كند مربوط به مسايل جنسي است، به گونه‌اي كه براي هر يك از آنها حداقل يك بار اين اتفاق رخ خواهد داد و همين امر است كه موجب وارد شدن آنها به باندهاي خلاف و ارتكاب به بزه و اعتياد خواهد شد. ادامه مطلب در ستون مجاور  »»

ماجرای گرفتن ويزای آلمان-BBC - گرفتن رواديد يا ويزا برای سفر به کشورهای ديگر به ويژه برای کشورهای غربی در ايران، معمولا روندی زمان بر و در صورت رد شدن درخواست ويزا، مايوس کننده است. در مجموعه مطالبی که قرار است به تدريج منتشر کنيم نازنين معتمدی در تهران تجربه های شخصی خود را از دريافت ويزا برای چند کشور نوشته و توصيه هايی به متقاضيان ويزا داده است*:چند وقتی است که ارائه درخواست ويزا در سفارت آلمان، فقط با داشتن "وقت قبلی" امکانپذير است. واقعا خدا پدرشان را بيامرزد، درست است که زمانی را که مقرر می‌کنند، حداقل يک ماه بعد است، ولی حداقل ديگر خبری از نصف شب خوابيدن کنار در سفارت نيست. ادامه مطلب »»

درياچه اروميه در حال نابودي و پاك شدن از روي نقشه جغرافيايي جهان است -بازتاب : يكصد هزار هكتار از وسعت درياچه اروميه كاسته شد. بر اثر كاهش سطح آب درياچه اروميه پنج جزيره از مهم‌ترين جزاير نه‌گانه پارک ملي درياچه اروميه به خشكي متصل شد.
كيومرث كلانتري، مديركل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي، روز گذشته با اعلام اين خبر به ايرنا، وضعيت موجود را در پارک ملي درياچه اروميه بسيار نگران كننده توصيف كرده و مي‌گويد: با اتصال اين جزاير به خشكي ادامه زيست و زادآوري برخي از پرندگان نادر ازجمله پليكان و فلامينگو به مخاطره افتاده است. »»

فرار به خاطر لباسهای رنگی- مریم حسین خواه
دختراني كه به كانون اصلاح و تربيت فرستاده مي‌شوند، به خاطر آزارهاي جسمي و جنسي خانواده‌هايشان فرار كرده‌اند، امامهمترين
 خواسته‌هايشان آزادي در انتخاب رنگ لباس و حق اظهار نظر در خانه است. به گفته «فرخنده بركسه»، كه در كانون اصلاح و تربيت دختران تهران، خدمان مددكاري به دختران ارائه مي‌دهد، بيشتر دختران فراري معتاد از سوي پدر يا برادرشان به اعتياد كشانده شده‌اند و برخي از آنها هم از سوي برادرشان مورد تجاوز قرار گرفته‌اند كه  در بيشتر اين موارد خانواده‌ها از پسر حمايت مي‌كنند و تقصير را به گردن دختر مي‌اندازند كه چرا خودش را كنترل نكرده است.»»

کسب آبرو برای رژیم جمهوری اسلامی در خارج از کشور هرگز-اعتراض گروه های مخالف جمهوری اسلامی به حضور محمد خاتمی در اسکاتلند
صادق صبا     تحليلگر مسائل ايران در بی بی سی

محمد خاتمی، رييس جمهوری پيشين ايران، قرار است برای افتتاح يک مرکز ايران شناسی و دريافت دکترای افتخاری از دانشگاه سنت آندروز، يکی از قديمی ترين دانشگاه های اسکاتلند، روز سه شنبه 31 اکتبر وارد بريتانيا شود.
اين برای نخستين بار است که از زمان انقلاب اسلامی ايران در حدود سی سال پيش، يک شخصيت سياسی عالريرتبه ايرانی از بريتانيا ديدار می کند.
 »»

آرشیو اخبار روزها و هفته های گذشته     
اخبار رو
ز جمعه  26  آبان  1385 ، 17  نوامبر   2006 
 
اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و ایتالیا کوشش برای تتنظیم نقشه مشترک در
   خاورمیانه دارند

 اخبار رو ز پنج شنبه  25  آبان  1385 ، 16  نوامبر   2006   
 خبار رو ز چهارشنبه  24  آبان  1385 ، 15  نوامبر   2006 
 
 
بلر درمانده اي است با كشتي در حال غرق شدن
 □
باغ كوثر در قزوين را تخريب كردند تا چراغ خانه صدها كارگر خاموش شود!  
  
مديريت : ماموريت دارم واحد را تعطيل و كارگران را تعديل كنم؟
!

 
بلر استراتژی جدید ی را برای خاورمیانه معرفی  می کند!
اخبار رو ز سه شنبه  23  آبان  1385 ، 14  نوامبر   2006 
  پاي صحبت كارگران شهرداري: كار از ما و سود از آن پيمانكاران! آينده آنان چه
    مي شود؟!

 
توطئه سازمان ملل و دخالت آن سازمان برای دامن زدن اختلافات در لبنان
  در آمریکا استراتژی عراق تحت بررسی می باشد
 
ا
خبار رو ز دو شنبه  22  آبان  1385 ، 13  نوامبر   2006 
 
 تونی بلر کوشش می کند بوش را برای تغیر استراتژی در عراق  به حرکت در آورد ! (شکست امپریالیست آمریکا مدت سه ماه است که به طور غیر رسمی از طرف ارتش آمریکا اعلام گردیده است. حرفهای بلر تنها نجات سیاست ورشکسته امپریالیسم انگلستان در عراق  است و باعث سقوط دولت تونی بلر گردیده و باید اوایل سال نو صحنه سیاست سازی و فریب مردم بریتانیا را ترک کند و پست نخست وزیری را به کس دیگر به سپارد- سایت ایرانی ما )
  سه سرباز آمریکای و چهار سرباز انگلیسی در عراق کشته شده اند
 
کاخ سفید مذاکره مستقیم با ایران وسوریه را بر سر مسئله عراق رد نمی کند
 
  " خلق ما توسط انتخابات با قاطعیت برای تغیر سیاست در باره عراق نظر خود را
    
بیان کرده است ."

 □
سوئل " ما می خواهیم اعتصاب عمومی در کره جنوبی راه بیاندازیم "
  نهي از منكر به شيوه آقازاده‌ها!
  در بوستان  زنانه که ساخته شده ،دیگر مرد ها حق ورد به آنرا ندارند و درختهای
    کاشته شده  همگی موئنث بوده، خانمها ، پرندگان، زنبور ها و شاه پرکها ی
    موئنث حق ورود به پارک دارند.

 
ا
خبار رو یکشنبه  21  آبان  1385 ، 12  نوامبر   2006 
  فاشیست ها حیا کنبد، دانشگاه را رها کنید - دانشگاه پادگان نیست
 
بعضی وقتها نوبت استراحت ما و بی خبری خوانندگان  است !
 
ا
خبار رو جمعه  19  آبان  1385 ، 10  نوامبر   2006 
 
كارگران" ايران الكتريك" و "پرسان"   به تهران آمده  و برای خواستهای خود دست به
    اعتراض می زنند

 
ا
خبار رو پنج شنبه  18  آبان  1385 ، 09  نوامبر   2006  اخبار امروز مربوط به انتخابات در امریکا می باشد
 
واشینگتن - خبرگزاری آسوشیدت پرس، دمو کراتها توانستند اکثریت آرا را  پس از
    انجام انتخابات میان دوره ای برای دو مجلس کنگره و سنای آمریکا بدست آورند
   
    " که چی!"

 
ا
خبار رو سه شنبه  16  آبان  1385 ، 07  نوامبر   2006 

 
 عقب ماندگی و بی مسئول بودن شهرداریها در مقابل مشکلات عظیم محیط
      زیست .عکس از شهر مشهد است

 
  علت رفع فيلتر برخي سايت‌ها از شب گذشته !!!
 
  177 كودك خياباني از سطح شهر اصفهان جمع آوري شدند
 
ا
خبار رو  دوشنبه 15  آبان  1385 ، 06 نوامبر   2006 
 
نيويورك تايمز: بوش براي جلب حمايت انتخاباتي در شيپور اعدام صدام مي‌دمد
  شیوع بیماری اعتیاد در مدارس کرمان
 
اخبار رو یکشنبه  14 آبان  1385 ، 05 نوامبر   2006 
 ♀ب
قاچاق دختران کم سن و سال به امارات همچنان  ادامه دارد :اعضای  يك باند كه با
     اغفال دختران آن ها را از جنوب كشور به امارات قاچاق مي نمود دستگير شدند
 
ا
خبار رو شنبه 13 آبان  1385 ، 04 نوامبر   2006 
   گوشه اي ديگر از همكاري نزديك بسيج با كميته انضباطي
ا
خبار روز جمعه 12 آبان  1385 ، 03 نوامبر   2006 

  اسلام مخالف ورزش زنان ، اسلام دشمن زنان
  درو جديدی از آزار و سرکوب شديدتر زنان آغاز شد : بازداشت 47 زن ب به اتهام 
    "
بدحجابی" در اصفهان

 سه نفر از دانشجويان دانشگاه كردستان با توجه به قبولي در كنكور سراسري
    كارشناسي ارشد در مرحله گزينش رد شدند

روزنامه وطن:"هواپيماهاي شكنجه سيا" هشت باراز خاك تركيه‌استفاده كرده‌اند 
  مناطق شهری درعراق درمعرض پاکسازی قومی قرارگرفته اند
  تجمع اعتراضی دانشجويان دانشگاه علامه
اخبار روز پنج شنبه 11 آبان  1385 ، 02 نوامبر   2006 
 
کاظمی کاظمی در میان 220 کاندیدا تکم - برای شورالازمی - ساختن یک خیابان
    دوطبقه ، ساختن ده ها دستشویی در بین خیابانهای شهر، تاسیس شهر جدیدی
    برای کاهش ترافیک و هزاران برنامه دیگر که بعدا گفته می شود !

 رایس وزیر خارجه آمریکا-در صورت تصویب طرح تحریم اقتصادی ایران در شورای
    امنیت سازمان ملل، هیچ یک از دانشجویان ایرانی نخواهند توانست تا در رشته
    های مذکور تحصیل کنند تا در 
بازگشت به کشورشان برای ما دردسرآفرین شوند
.
حمله گسترده اسرائيل به نوار غزه -هشت فلسطينی و يک سرباز اسرائيلی در  
  
درگيری های شديد در شمال نوار غزه جان خود را از دست داده اند.
 
ا
خبار روز چهار شنبه 10 آبان  1385 ، 01 نوامبر   2006 
 
به پا خیزیم و 16 آذر دیگری بیافریم . دیروز شاه  فاشیست و مزدور، امروز
     خامنه ای دیکتاتور و خادم امپریالیست
- دانشگاه ها سنگر است و رزم
     دانشجو برای دفاع از آن یک حماسه ای است تاریخی و جهانی می باشد
!

 اخبار روز سه شنبه  9 آبان  1385 ، 31  اکتبر 2006 
   
كارگران" رادياتورسازي ايران" از دقايقي ديگر تحصن برگزار مي كنند
 
  نساجي غرب" كرمانشاه از 19 ماه پیش تا کنون است
   پارلمان اسرائيل موافقت کرد که حزب راست افراطی به دولت اسرائيل بپيوندد
 
  14 درصد بيكاران جامعه را فارغ التحصيلان دانشگاهها تشكيل مي دهند
 
اخبار روز  دو شنبه  8 آبان  1385 ، 30  اکتبر 2006 
 
 درگيری در دانشکده فنی دانشگاه مازندران
 
تجمع اعتراض آميز كارگران نساجي" شاهو" در سنندج
 
به دنبال اعتراض به روند اخراج كارگران؛ مديريت نساجي "پرريس" 4 كارگر خود را
    اخراج
كرد؟!

 
 بوی گندیگی رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی از تعفن لاشه سگ ها
     و  بوی جوی و  رودخانه  های  متعفن برگرفته است

 
 
نشست اعتراضی در زمینه سلب حق تحصیل از دانشجویان فعال سیاسی امروز
    دوشنبه
برگزار
ميشود
 
 
نفر از دانشجويان پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تحصن كردند
   
مخالفان جنگ عراق در آمريكا تظاهرات كردند  
 اا
خبار روز یکشنبه 7 آبان  1385 ، 29  اکتبر 2006   
 
   كارگران شركت" توسعه صنايع پزشكي" تجمع اعتراض آميز برپا كردند
 
   
تجمع جمعی از كارگران كارخانجات شهرري مقابل مجلس
 ♀
  تجمع دانشجويان دانشگاه تربيت معلم سبزوار در اعتراض به ناامني دانشجويان در
     شهر و ربوده شدن يك دانشجوي دختر
 ااخبار روز شنبه 6 آبان  1385 ، 28  اکتبر 2006        
 
حاشيه‌نشيني مشكلات زيادي را براي اسلامشهر ايجاد كرده است  
 
چشمان شهلا برای بیرون آوردن سرخود از حلقه  طناب دار به پدر و مادر لاله دوخته
   نه
 شده است ، بلکه ...

 
 هیئت نظارت بر مطبوغات روزنامه " روزگار " را توقیف کرد
   رئيس حراست دانشگاه اميركبير: دستور ممنوع الورود شدن فعالين دانشجويي از
    بيرون دانشگاه داده شده است

 
صالحی به كمبود 60 درصدي پزشك عمومي در مناطق روستايي استان اشاره كرد
   و خواستار تامين پزشك مورد نياز استان ش

  نگاهي به روند زندگي ارامنه در استان مركزي
ا
ا
خبار روز جمعه 5 آبان  1385 ، 27  اکتبر 2006 
 ■
 باتلاق  در عراق و افغانستان- لوموند دیپلماسی
   
( برای خواندن مقاله نیاز به 
pdf Reader   می باشد)

  
   بیاد کتاب فروشی سابق در " بازارچه فردیس "  در شیراز
 
سرطان دومين علت مرگ‌ومير در استان آذربایجان غربی است و سالانه
     چهار هزار نفر در آذربايجان‌غربي به سرطان مبتلا مي‌شوند.

  شهرداری یزد از مردم روستای مبارکه عوارض می گیرد. تجمع  روستاي مباركه تابع
 
     بافق
در اعتراض به تبعيض طبقاتي

 
   
كارگران" شاهين توفيق" اروميه 4 ماه حقوق نگرفته اند  
ا
خبار روز پنجشنبه 4 آبان  1385 ، 26  اکتبر 2006 
  
   دويچه وله : استيصال محافظه کاران آمريکا و خطر حمله نظامى به ايران    
 
ب
سه تصوير از فقر زنان - مرضيه مرتاضي لنگرودي
    در نقد مصوبه اي كه كشور را به خواب 4 روزه فرو برد : شهر امن و امان است ؛  
       آسوده بخوابيد

 
  قطع دو دست يك متهم در اثر شدت شكنجه در اداره آگاهي یکی از شهرستانها
 
  انتشار مجدد روزنامه ایران  از شنبه دوباره منتشر می‌شود
  هر دو ساعت یک معتاد می‌میرد - سال گذشته ۴۳۲۰ نفر بر اثر سوءمصرف مواد
     مخدر
     جان خود را از دست دادند

 
خبرهایی از کردستان و أذربایجان گزارشگران سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان
 
 ركوردشكني نفت در كاهش قيمت
 
 كلاهبرداري  آقا پسر ژیگولو  ازدختران جوان با وعده ازدواج
ا
خبار روز چهارشنبه 3 آبان  1385 ، 25  اکتبر 2006 بhابب
 
ب
حكم جلب شعلان وزير دفاع سابق عراق به اتهام دزديدن 2.2 ميليارد دلار
 
دفاع دولتمردان آمريکايی از سياست کنونی در عراق
نامه جمعی از وکلا به شاهرودی برای قانونی کردن توقف اجرای حکم سنگسار
 
مرجع تقلید یا مرجع نفرت ؟ آيت الئه مکارم شيرازی  : در بعضى از زنان  همواره
   يك حالت «مازوخيسم» (آزار
خواهى) وجود دارد در اين نوع موارد تنبيه ملايم در
    تسكين
     روحى آنها مؤثّر است
!!!!

  ا فسانه رسانه های آزاد - نويسنده: پيتر فيليپس
  " اورهان پاموک " به وطن خیانت می کند هنوز !- خالد رسول پور
 ا
خبار روز سه شنبه 2 آبان  1385 ، 24  اکتبر 2006 ب
  
اعضاي كمپين دفاع از حق ورود زنان به ورزشگاهها:مي خواهيم وارد فضاهاي
    عمومي
    شويم

 
 خبر تصویری از اوباشان انصار حزب الله در حال کوفت غذا می باشند.برای دیدن
       عکسها   نیاز به فیلتر شکن داردید . ولی ساسیت ایرانی ما قابل روئیت  است.
 
 ما معترضیم، ما محکوم می کنیم، ما تحمل نمی کنیم:  اهدای دکترای افتخاری
    حقوق به محمد خاتمی یکی از سران مرتجع جمهوری اسلامی بابت سلب حقوق  
   
مردم  ایران
 
 
  گزارشی از زندانيان زخمی شده در هجوم پاسداران گارد ویژه و تعدادی از زندانیان
       عادی به زندانيان سياسی

 اخبار روز دو شنبه 1 آبان  1385 ، 23  اکتبر 2006 
 
 مقام آمريکايی: در عراق احمقانه عمل کرديم
 
  در طی حمله مجرمان خطرناک به زندانیان سیاسی در زندان رجائی شهر، سه
     زندانی سیاسی زخمی شده اند

 
 زنان بزایند که دو بچه کم است!
 
کیوان انصاری را آزاد کنید!، آرمین سلماسی، نشریه دانشجویی سپیده
 

 

 


 

 
به یک زبان نیست به دها زبان دیگر منتشر شده ، نام او افتخار و سمبل اراده پرولتاریاست

به مناسبت هشتادو هشتمین سالگرد انقلاب کبیر اکتبر

حزب کار ایران (توفان)

 

 از نفی استالین تا نفی مارکس

توطئه بزرگ به زبان  آلمانی Die Grosse Verschwoerung

زنان

One Million Strike vs. French Bosses' Privatization `Reform'

ایران (توفان) پیرامون برخورد حزب ما به مسئله ملی در ایران