کامپیوتر

 

 

 

 

|معرفی  |کامیوتر|فارسی نویسی|آموزش کامپیوتر|نرم افزار|پالتاکستفاده از برنامه ها|                                       سرنگون   باد رژیم جمهوری اسلامی ایران

 

   • وبلاک
   • نظرات
   •درد و دلهای زندگی
   •
 شکایت نامه
 

ما در همین ستون ضرورت خواستهای  ایرانیان را مورد توجه قرار داده، خواهش می کنیم انتقادات خودتان را  از طریق امیل به فرستید.


   حقیقت را باید گفت هر چند باب میل ستمگران،استعمارگران و استثمارگران نیست ، ولی قلم ما قلب رژیم جمهوری اسلامی را نشان گرفته است! 
   
 
   

 بزرگ کارهائی از دبیات مترقی جهان - •ماکسیم گورکی، جک لندن، جان اشین بک ، ارنست همینگوی...
• 


     
 
   
 
     
     
 
 
30.04.2006 03:27

     هدف از این بخش کار ما ، آموزش با کامپیوتر برای خوانند گان ساید  است، ولی نمی بایستی وقت بازدید کندگان سایدمان را تنها به فن کامپیوتر تمرکز دهیم. ولی از آنجاییکه ضروتهایی برای آموزش این فناوری موجود است واز آنجاییکه  این ابزار تبدیل به یکی از وسایل ابتدایی خانه  می شود، می بایست نسلهای گذشته این فناوری را از کودکان و یا حتی نوه های خود بیاموزند. من هم قبل از اینکه از دخترم خجالت به کشم. خود به فکر چاره فتادم ! آن زمان هنوز میکرو کامپیوتر به بازار نیامده  و مرکز دانشگاه دارای مرکز محاسبات الکترونیکی بود و از طریق کارتهای سوراخ دار می بایست بازبان فورترانت برنامه نوشت و کلی رنج دهنده بود. .یک روز استاد  به نق زدنهای ما گوش فرا داد و ما را به موزه  تاریخ دانش در شهر لندن برد. در آنجا با چندین «کامپیوتر!» آشنا شدم . که کوچکترین آنها در سالن بزرگی جای داده بودند. هزاران لامپ داشت و لامپها روشن بود و  سیم های کلاف شده از طرفی شاسی بزرگ به طرف دیگر رفته بود. هوای  گرمای با بوی مخصوصی  هر انسان بازدید کننده را آزار می داد. به خاطر دارم  استاد محاسبات الکترونیکی دانشگاه گفت که در شکل اولی خود این سیستم در یک اطاق گنجه ای که بدنه اطاق از صفحات آلومنیوم تشکیل شده و تمام بدنه اطاق توسط آب  در شیارهای آلومنیوم جریان یافته و بعداز خنک کردن اطاق بزرگ (اطاق آلومنیومی)  آب خاکستری (آب مصرفی) برای توالتهای داشگاه به مخزن بزرگ بر روی برج پمپ می شد. او در وسط سالن جعبه مسطیلی بزرگی را نشان داد که خود اطاق بزرگی بود و گفت این اولین هارد دریور (سخت ابزار) در جهان کامپیوتر است و مانند موتور یک اتوبوس بلند زوره می کشید . ولی آن کامپیوتر قدیمی پدر مرکز محاسبات الکترونیکی زمان خود بود. با آمدن نیمه هادی ها (ترازیستورها)، حجم آن کوچکتر و با اختراع چیپس باز هم از حجم آن کاسته و  سیستم  محاسبات مینی الکترونیکی تبدیل شد. بدین صورت تغیرات وسیعی در کیفیت تکنیک بوجود آمد. حال دوران امروز را با آغاز ده هشتاد میلادی (1981)  که اولین پی سی وارد بازار شد نمی توان مقایسه کرد.

      دیروز  یکی از مجلات کامپیوتری را در دانشگاه نگاه می کردم ، چشم من به اولین کارت خواندن و نوشتن محاسبات الکترونیکی افتاد که به اندازه کارت تلفن است و 100 گیگا بات حجم ضبط محاسبات دارد که هزار برابر از هارد دریور اطاقی که در بالا نام بردم بیشتر و همچین بسیار سریعتر کار می کند و به نام فلش کارت بزودی جای مینی هارد دریور ها خواهد نشست. دیروز می بایستی اولین کارهای محاسباتی را با کامپیوتر سی پی ام از شرکت آی بی ام انجام داده و چهرة نکره و گنده ای را داشت و می بایست با زبان  بیسیک با آن برنامه بریزیم و خنده دار بود و سپس کمودور 64  وارد کار و بعد از این نسل اولین پی سی جنتل من از شرکت آی - بی - ام ، مدل ایکس - تی  و بعد  مدل ا - ت وارد شد و هنوز تمام سیستم های پی سی امروزی  بر پایه اولین میکرو چیپ  سی پی یو 8088 (سی پی /ام ) برنامه ریزی شده و بدین خاطر هنوز و هیچوقت نخواهد توانست آقای بیل گیت با ثروت کلانش و با محدویت حافظه ای که در  کارپردازی حافظه  دربیوز دارد ، سیستمی را بسازد که با سیستم یونیکس رقابت کند و این کمبود را آقای بیل گیت با خود به گور خواهد برد و نشان از یک دشمنی بر علیه  ترقی تکنولوژی کامپیوتر است. زند باد یونیکس

     ساید یرانی ما کوشش می کند که فن آوری کامپیوتر را به خواندگان خود بیاموزد. برای تازه آموختگان کمی کار سخت بوده ولی پس از مدتی شما موش را در دست خواهید گرفت و در پهنة این گیتی بزرگ موش خواهید دواند و مادر بزرگ خودتان را هم در مقابل وبکم خواهی دید و می بینید که مادر بزرگ مشغول download  کردن است. آری چندان دیر نیست و باید عجله کرد ودر دنیای مجازی  بیت و بایت غوطه ور شد. زیرا تمام کارها با کامپیوتر انجام می شود ، ولی همچنان کامپیوتر یک احمق خواهد ماند و همچنان فهم او توسط انسان رشد پیدا خواهد کرد،  ولی هیچوقت جای انسان و کامپیوتر تعویض نخواهد شد و انسان «احمق» و «کامپیوتر انسان را فرمان برد»! تاریخ کره خاکی و حتی سیاره ها را انسان قلم خواهد زد  و تنها یک شرط تعین کننده لازم است و آن برچیدن سیستم سرمایه دارای و آزادی برای رشد دانش و تکنیک برای کمونیسم است.

                                                                                                     


 

این ساید متعلق به هیچ سازمانی یست و قلم آن در خدمت منافع مردم  و کار ما با حمایت شما خوانندگان انجام و مخصوصاٌ با ارسال مقالات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری ، علمی و غیره ساید ما غنی تر خواهد شد.

این ساید در دست ساختمان می باشد..